Нещодавно прийнято за основу проект Закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні», який був зареєстрований у Верховній Раді 3 квітня 2013 року №  2700. Документом передбачається заборона умисного створення умов для фінансової піраміди, а також пропонування участі у ній або отримання певних фінансових активів завдяки їй.

Проектом планується створення нового Закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні», а також внесення змін до вже існуючих і чинних на сьогодні нормативно-правових актів. А саме: до Кримінального кодексу України і до Законів України «Про захист прав споживачів» та «Про рекламу».

Відповідно до законопроекту, фінансовою пірамідою вважаються будь-які операції з фінансовими активами, що здійснюються фізичними чи юридичними особами для набуття або можливості набуття вигоди, зокрема без провадження фактичної господарської діяльності. При цьому, до фінансових активів розробники відносять: кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів.

Крім того, цим нормативним документом передбачено встановлення кримінальної відповідальності за організацію або сприяння діяльності фінансової піраміди. Зокрема планується доповнити Кримінальний Кодекс України статтею 1901, якою визначити, яке саме покарання чекає злочинців, що порушили дану норму. До того, планується внесення змін ще й до Закону України «Про рекламу» шляхом встановлення заборони на розповсюдження реклами стосовно фінансових пірамід.

Варто відзначити, що хоча законопроект і прийнятий за основу, але до його змісту було надано чимало зауважень, які необхідно врахувати розробникам для подальшого прийняття цього документу парламентом.

Ініціатори таких змін до чинного законодавства вважають, що з прийняттям зазначеного нормативного акта кількість „ фінансових шахраїв ” значно зменшиться, що в свою чергу дозволить підвищити рівень  довіри до фінансових установ та послуг, що ними надаються.


Актуальные заметки:
Поделитесь этой заметкой в социальных медиа: