У парламенті зареєстрований новий законопроект № 3606, яким планується внесення змін до податкового законодавства.  Варто зазначити, що на розгляд Верховної Ради України проект вніс народний депутат С.Л. Тігіпко, який і буде особисто представляти документ на пленарному засіданні.

Проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення умов ведення бізнесу" передбачається зменшення кількості податків та зборів з 22 до 9, податкових декларацій з 115 до 26 за рік, податкових платежів з 172 до 52 за рік, скасування інституту податкових накладних та встановлення єдиних обов’язкових реквізитів первинних документів. Крім цього, документом планується внесення змін до акцизних та екологічних податків, рентної плати, а також до місцевих податків та зборів.

А саме  плануються:

  • включити до переліку підакцизних товарів природний газ та електричну енергію, що допоможе скасувати збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію;
  • підвищити ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво, що в свою чергу скасує збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
  • справляти екологічний податок під час першої реєстрації транспортних засобів в Україні, внаслідок чого скасується збір за першу реєстрацію транспортного засобу;
  • скасувати збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір;
  • встановити єдиний платіж за користування природними ресурсами, що також скасує ряд податків;
  • та ще багато інших змін, реалізація яких покращать умови ведення бізнесу в нашій країні, зменшить витрати часу платників податків на декларування сум податків та їх сплату, а також підвищить рейтинг показників України на міжнародному рівні.

Згідно з проектом, що укладається Світовим банком, у 2013 році за показником легкості ведення бізнесу Україна займає 112 місце серед 189 країн світу, а у 2012 році – 140 місце. Це значною мірою впливає на економіку нашої країни зменшуючи її інвестиційну привабливість, а також знижуючи конкурентоспроможність українських товарів та послуг на світовому ринку.

Розробники документу вважають, що такі зміни до законодавства, що передбачені законопроектом № 3606 покращать вищезазначену ситуацію та поліпшать інвестиційну привабливість країни, а також підвищать конкурентноспроможність українських товарів.


Актуальные заметки:
Поделитесь этой заметкой в социальных медиа: