23.10.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII, яким вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Закону України «Про судовий збір».

Законом встановлено нові ставки судового збору у справах про адміністративні правопорушення  та збільшено деякі ставки судового збору, що стягується за подання до суду позовних та інших заяв.

Так, наприклад, розмір збору за подання  до суду позовної заяви немайнового характеру та позовної заяви про розірвання шлюбу підвищився в два рази. Раніше він становив 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, а тепер становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (тобто 229,4 грн.).

Законом також передбачено, що у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення на особу, вона зобов’язана буде сплатити судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, документом передбачено, що розмір ставки судового збору про відшкодування моральної шкоди ставиться у пряму залежність від розміру ціни позову, тобто відтепер це певний відсоток від ціни позову (1%, 5% або 10 %). Виключенням є лише заяви про відшкодування моральної шкоди, в яких ціна позову не перевищує 5 розмірів мінімальних заробітних плат. В цьому випадку розмір судового збору становитиме 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що проект до вищезазначеного закону № 590-VII був внесений Кабінетом Міністрів України та 19.09.2013 р. прийнятий Верховною Радою України.

Розробники закону сподіваються, що такі зміни до чинного законодавства допоможуть створити правовий механізм, який дозволить компенсувати витрати, пов’язані із розглядом окремих категорій справ, а це у свою чергу буде сприяти підвищенню рівня фінансування судів та забезпечить належні умови для їх функціонування. При цьому, автори вважають, що у результаті підвищення ставок судових зборів збільшиться й також сума додаткових надходжень до Державного бюджету України.

Необхідно відмітити, що не відомо як саме вплинуть такі зміни на громадян України, котрі бажають захистити свої права та інтереси, оскільки дозволити собі позиватися до суду стане досить дорогим задоволенням.


Актуальные заметки:
Поделитесь этой заметкой в социальных медиа: