19 листопада 2013 року парламент прийняв в цілому Закон про внесення змін до статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", згідно з яким відпустку по догляду за дитиною до трьох років зарахують до страхового стажу. За це рішення проголосували 333 народних депутати з 392, що були зареєстровані у сесійній залі.

Так, законопроектом передбачено, що період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років буде включено до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Крім того, зазначено, що особам, які знаходилися у такій відпустці з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим законом, час відпустки по догляду за дитиною буде також зараховано.

Варто нагадати, що раніше весь період згаданої відпустки включався до страхового стажу. А з 1 січня 2011 року й до тепер період знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років не зараховується до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

У зв’язку з цим, а також з метою підвищення соціальних гарантій особам, що займаються такою важливою та нелегкою справою, як догляд за дітьми, Уряд ініціював поновлення вищезгаданого права стосовно зарахування періоду такої відпустки до страхового стажу.

Необхідно відмітити, що у разі підписання даного документу Президентом України Віктором Януковичем, закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.

Прийняття зазначеного нормативно-правового акту покликане підвищити рівень соціального захисту застрахованих осіб, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною та надання можливості збільшити їх рівень матеріального забезпечення.


Актуальные заметки:
Поделитесь этой заметкой в социальных медиа: