Олександр Крутій
Олександр Крутій

Позиція в компанії:

Старший партнер, адвокат.

Де Ви навчалися (вища освіта)?

Юридичний факультет Академії муніципального управління.

Який у Вас досвід роботи?

Трудову діяльність розпочав в рядах ДСО України. Професійну ж діяльність, розпочав в 2003 році в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві, де пройшов шлях від прийняття на посаду головного спеціаліста інформаційно-роз’яснювальної роботи (з присвоєнням 11 рангу VI категорії державного службовця) до забезпечення роботи Головного управління на позиції заступника начальника юридичного відділу. На цьому вирішив свою кар’єру держслужбовця завершити. В 2005 році влаштувався на роботу в СП «Ніссан Україна» на посаду юрисконсульта, звідки, в 2006 році був переведений в Корпорацію УкрАвто у відділ правового забезпечення господарської діяльності. Вся наступна діяльність була пов’язана з юридичним забезпеченням та супроводом великої автомобільної корпорації та її суміжних структур. У 2009 році в зв’язку з необхідністю розвитку нового набутого напрямку, був переведений на позицію керівника юридичної служби дистриб’юторського підприємства-імпортера в Україні. В 2013 році вирішив вже повністю присвятити себе своїй власній справі, що потребувало повної самовіддачі і уваги, а тому звільнився і продовжив розпочату раніше спільну діяльність в партнерстві з В’ячеславом Мієнко.

В яких сферах Ви є експертом?

 • Розробка стратегії ведення судових процесів;
 • Оптимізація бізнес процесів;
 • Договірне право;
 • Впровадження системи правової та економічної безпеки компанії, розробка внутрішньої документації (інструкцій, положень і т.д.).

Якими мовами Ви володієте?

Українською, російською, англійською

Чому Ви обрали цю компанію?

Після ведення ряду проектів і тісного співробітництва з В’ячеславом Мієнко, який окрім того, що був моїм колегою, був ще й моїм другом, у мене раптом виникло питання – а чому ми з В’ячеславом ведемо паралельно схожі проекти, але до цього часу не працюємо разом над спільною справою. Як виявилось питання виникло не тільки у мене. Я приєднався до В’ячеслава на етапі зародження компанії Смарт Солюшнз. Озираючись назад, згадуючи самий початок шляху компанії та бачачи темпи її розвитку, її теперішнє та горизонти, що відкриваються – я відчуваю гордість та щиру радість за плідну нашу діяльність та досягнуті успіхи!

Які сильні сторони Вашої компанії?

 • Нестандартний підхід до вирішення складних питань;
 • Вміння знайти вихід з будь-якої ситуації;
 • Молодий, амбітний колектив;
 • Постійне розширення «професійного горизонту».

Чи є у Вас захоплення? Які?

Захоплююсь стрільбою по щитовим мішеням. Є членом клуба Громадське формування «Стрілець».

Громадська діяльність/соціальна відповідальність:

У 2015 році був створений Благодійний Фонд "Smart Angel", в якому я є одним із засновників. Завдяки Фонду було реалізовано велику кількість проектів спрямованих на підтримку соціально незахищених верств населення, допомогу дітям сиротам та підтримку розвитку молоді і спорту в Україні.

Я є засновником Громадської організації "Чернівецька обласна федерація з веслування на човнах "Дракон", яка з 2017 року веде свою діяльність з метою популяризації та розвитку спортивного спрямування - веслування на драгонботі.

Також є засновником і директором Громадської організації "Партнери цифрового правозахисту", яка реалізує свою діяльність для здійснення захисту цифрових прав, свобод та інтересів споживачів інформаційних і телекомунікаційних товарів (продукції) та послуг.

Назвіть 5 проектів в професійній сфері:

Неможливо виділити якісь особливі проекти, так як кожен з них по своєму особливий і важливий в момент його реалізації. Зазначу деякі з них:

 • Побудова схеми правовідносин, а також безпосередньо її практична реалізація відносно співробітництва в період кризи торгових організацій (імпортерів) та гравців страхового ринку, що дозволило обопільно збільшити продаж кожного з учасників проекту.
 • Участь в розробці технічної документації на складні побутові товари та транспортні засоби, що продаються, в частині їх відповідності вимогам законодавства про захист прав споживачів.
 • Розробка внутрішньої документації і положень підприємства, ціллю яких є забезпечення економічної і правової безпеки бізнесу.
 • Забезпечення правової та економічної безпеки інтересів інвестора під час його входження на ринок України (перевірка персоналу, благонадійності контрагентів, постачальників, аудит активів, що придбаваються і т.д.).
 • Розробка і реалізація стратегії і тактики судового захисту основоположних інтересів клієнта (захист активів, інвестицій і т.д.).