12 листопада 2016 року засновники та волонтери Фонду “Смарт Ангел” відвідали дитячий будинок "Надія", що знаходиться в с. Кривошиївці, Київської області. Саме туди було передано усі зібрані нами речі: дитячі книжки, спортивний інвентар, а також настільні та розвиваючі ігри. Крім того, з дорослими волонтерами були також діти-волонтери, які провели своїм однолітками майстер-клас з плетіння браслетів.

Цьогоріч у дитячому будинку 4 випускники, тому засновниками фонду «Смарт Ангел» було прийнято рішення про виділення фінансування для випускників. Тепер у дітей буде мінімально необхідне для налагодження власного побуту вже за межами рідних стін будинку. Серед інших речей волонтери привезли кожному з випускників ковдру, подушку, комплект постільної білизни та набір посуду.

«Для нас було важливо не лише привести дітям іграшки, але і приділити їм час, навчити чомусь новому, цікавому для них. Умовно кажучи, ми маємо давати їм не лише «рибку», адже до цього швидко звикаєш і ніякого позитивного ефекту це не приносить, дітям потрібно давати «вудочку» і вчити нею користуватись. Важливо підтримувати в дітях гідність та розвивати навички успішного розвитку у дорослому житті. Переконана, що саме це дозволить їм у подальшому стати успішними», - відзначила голова правління благодійного фонду «Смарт Ангел» Тетяна Долінська.

Для дітей старшого віку головний партнер Правової групи «Смарт Солюшнз» В’ячеслав Мієнко розповів про їхні законні права як дітей-сиріт: право на соціальну допомогу, пріоритетне право при вступі до вищих учбових закладів, додаткові переваги під час пошуку роботи, а також право медичного забезпечення.

«Важливо, аби діти, які вступають у доросле життя, знали свої права. Це надасть їм можливість бути більш впевненими у собі. Так, у державі на сьогодні багато проблем, але це не означає, що про дітей позбавлених батьківського піклування можна забути. Їм повинні надаватись ті мінімальні гарантії, які закріплені законодавством», - відзначив В’ячеслав Мієнко.

Поділіться цією статтею в соціальних медіа: