14 січня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України N 983 від 05.12.2013 р. «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», який було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.12.2013 р. за N 2197/24729.

Наказ вніс суттєві зміни до чинного законодавства України. Зокрема встановлено нові вимоги до вантажу. Визначено, що вантаж повинен бути належним чином закріплений засобами згідно з національними стандартами щодо правил безпечного закріплення вантажів і засобів кріплення, а кількість засобів кріплення вантажу повинна бути достатньою для здійснення його безпечного перевезення. Крім того, встановлено, що час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння в товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження, а час прибуття автомобіля для розвантаження - з моменту пред'явлення водієм товарно-транспортної накладної в пункті розвантаження.

Зміни також торкнулись визначень окремих понять, таких як визначення перевізника, причепа, засобу пакетування та ін. Так, згідно з наказом № 983 перевізник - це фізична або юридична особа - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.

Головні зміни вищезазначеного наказу стосуються товарно-транспортних накладних. А саме: було виключено положення щодо дорожніх листів вантажного автомобіля, а товарно-транспортна накладна відтепер стала основним документом, яким підтверджується перевезення вантажів. Крім вищезазначеного, також була змінена й сама форма товарно-транспортної накладної. Нова форма ТТН значно зменшилась у розмірах з 47 колонок залишилось лише 15 і в ній не передбачений розрахунок вартості перевезення. До того ж нова форма ТТН значно простіша у виготовленні й заповненні, ніж та, що була раніше.


Актуальные заметки:
Поделитесь этой заметкой в социальных медиа: